HOXTER, a.s. - Již více než 10 let působí na trhu nejen v České republice společnost Hoxter, a. s. Spolupracuje výhradně s odborníky v oboru, kteří zajišťují kvalitu jak instalace, tak servisu. Specializuje se na produkty vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, které zajišťují dlouhou životnost i při intenzivním používání a vysoké zátěži.

  • Krbové vložky Společnost Hoxter, a. s. nabízí široký výběr akumulačních, teplovzdušných i teplovodních krbových vložek. V každé z kategorií lze vybírat mezi rovnými, průhledovými, rohovými modely a modely se zadním přikládáním.

Akumulační nástavba krbových vložek nabízí možnost značně zvýšit akumulační schopnost krbu. Při hoření je energie ukládána do akumulačních prstenců, které po dohasnutí krbu sálají naakumulovanou energii do místnosti po dobu několika hodin. Hodinový výkon je u akumulačního typu krbu nižší a interval přikládání delší.

U teplovzdušného krbu je chladný vzduch nasáván z místnosti přes ventilační mřížku do krbu, kde je ohříván, a následně je přirozenou konvekcí distribuován zpět. Po zatopení dochází k rychlému nárůstu tepla, ale po vyhasnutí krbu teplota v místnosti opět rychle klesá. Teplovzdušné krby se doporučují do rozměrnějších prostorů s větší tepelnou ztrátou. Vyšší efektivitu a možnost rozvodu ohřátého vzduchu do více místností umožnuje použití přídavného konvekčního pláště.

Teplovodní krb předává energii do vody pomocí výměníku zabudovaném v krbové vložce. Voda z teplovodního výměníku ohřátá na 70-80 °C proudí do akumulační nádrže. Zde se ukládá a dále využívá k ohřevu radiátorů, podlahovému topení a ohřevu teplé užitkové vody. Hodnoty účinnosti a podílu tepla předávaného do vody, jako vytápěcího média, jsou porovnatelné s kotly bez prosklených dvířek. Dvojité prosklení, které je u teplovodních vložek standardně dodáváno, výrazně snižuje sálání tepla přes sklo do místnosti a zvyšuje podíl energie předané do vody.

Ke standardní výbavě krbových vložek Hoxter patří propracovaný posuvný mechanismus zaručující trvale tichý a lehký chod dvířek, dvojité prosklení odpovídající aktuálním stavebním standardům, dveřní profil ze žáruvzdorné oceli síly 2,5 mm zabraňující vzniku deformací dvířek vlivem vysokých teplot, vystýlka topeniště dodávaná kromě standardního světlého provedení i v provedení tmavém, madlo, klička a ovládání vzduchu z nerezové oceli nebo z nerezové oceli s teflonovou povrchovou úpravou černé barvy, široké portfolio stavěcích a krycích rámečků včetně možnosti objednaní atypických rozměrů, ovládací prvky, které umožňují jednoduchý a intuitivní způsob kontroly krbové vložky.

  • Akumulační kamna Akumulační kamna Hoxter jsou vybavena dveřním profilem ze žáruvzdorné oceli síly 2,5 mm, který zabraňuje vzniku deformací dvířek vlivem vysokých teplot. Dvojité prosklení zlepšuje izolační vlastnosti dvířek a redukuje množství tepla prosálaného dvířky do místnosti. Ovládací prvky jsou navrženy pro přesné a intuitivní ovládání krbové vložky. Akumulační topeniště Hoxter se skládá ze dvou plášťů. Tloušťka vnitřních šamotových tvarovek je 6 cm, vnější plášť má tloušťku 4 cm. Systém přívodu vzduchu je navržen tak, aby topeniště splňovala veškeré emisní předpisy a zaručuje správné hoření. Horké spaliny z topeniště procházejí tahovým systémem, kde se jejich energie ukládá. Sáláním se pak naakumulované teplo pozvolna uvolňuje přes plášť kamen do místnosti až po dobu 12 hodin.

Technicky nejvyspělejší řešení ve vytápění kamny je kombinace akumulace tepla do akumulační hmoty a vodního media. To nabízejí teplovodní kamnové vložky, které jsou určeny pro velké dávky paliva s možností nasměrování proudu horkých spalin buď přes integrovaný teplovodní výměník nebo do připojeného akumulačního tahového systému. Uživatel tak využívá současně několikahodinového efektu sálavého tepla a ohřáté vody v akumulační nádrži, kterou lze variabilně spotřebovávat. Integrovaný čistič s nerezovými spirálami ovládaný přes pákový mechanismus zajišťuje snadné čištění tepelného výměníku. Hloubka i použitý materiál v topeništi umožňují přikládání až 15 kg dřeva s poleny o délce 50 cm. Přikládání paliva dvířky v zadní stěně topeniště z jiné místnosti nabízí maximální komfort v obytné místnosti.

 Kde nás najdete?

U Kovárny 13
251 01 Herink, Praha Východ
 
GPS 49.9665239N, 14.5732411E
 
3 km od dálnice D1,
3 km od pražského okruhu,
sjezd na Jesenici.