Krbové vložky Dominant nabízejí v celosvětovém měřítku zcela unikátní řešení běžných problémů majitelů krbů. Jejich jedinečnost zajišťuje díky malovýrobě nejen možnost naprosto individuálního řešení tvaru a velikosti krbové vložky, ale především tři zcela unikátní technologické systémy – DOUBLE DEFLECT, PURE VITRE a systém DROP PROTECT.

DOUBLE DEFLECT je systém pohyblivých deflektorů umožňující jednoduše volit nastavení vysokého anebo nízkého výkonu. V obou případech nastavení však zůstává intenzita plamene v topeništi stejná. Tím se naprosto odlišuje od regulace výkonu přívodem vzduchu. Lze si tak vychutnávat atmosféru, kterou plameny v krbu vyvolávají, bez nutnosti případného přetápění prostoru a možného dehtování komínu. To uvítají nejen majitelé nízkoenergetických staveb, ale ocení to všichni uživatelé DOUBLE DEFLECTu.

Další výhodou tohoto systému je možnost grilování a opékání a provozu krbu při otevřených dvířkách, aniž by do interiéru vnikal nepříjemný zápach kouře. Výrobce z tohoto důvodu nabízí klientům variantu krbové vložky, jejíž dvířka jsou v případě potřeby snadno odnímatelná a lze je zase jednoduše vrátit zpět.

PURE VITRE nabízí naprosto unikátní technologické řešení problému, který trápí mnoho uživatelů krbových vložek a tím je špinění průhledového skla topeniště. Mnoho výrobců ujišťuje své zákazníky o funkčnosti takzvaného oplachu skla proudem vzduchu. Praxe však ukazuje, že „oplach“ má své limity. PURE VITRE systém vznikl na základě dlouhodobého studia a konzultací s předními vědci ČVUT. Narozdíl od výše uvedeného „oplachu“ je založen na výkonnějším principu lamelárního proudění, jehož výsledkem je změna cesty spalin uvnitř spalovací komory. Spaliny se tak ke sklu krbové vložky prakticky nedostávají a nemohou ho tedy ani znečistit. To potvrzují i zkušenosti dosavadních uživatelů krbových vložek Dominant, podle kterých i při intenzivním používání krbové vložky a topení nekvalitním palivem zůstává průhledové sklo zcela čisté.

DROP PROTECT je takřka geniálně jednoduchá technologie zabraňující vypadnutí žhavých uhlíků z krbové vložky během otevírání dvířek při přikládání. To opět zvyšuje uživatelský komfort majitelů.

 Kde nás najdete?

U Kovárny 13
251 01 Herink, Praha Východ
 
GPS 49.9665239N, 14.5732411E
 
3 km od dálnice D1,
3 km od pražského okruhu,
sjezd na Jesenici.